Вітаємо з перемогою на престижному національному конкурсі
- четвер, 1 вересня 2022 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
Вітаємо асистента кафедри молекулярної генетики та біотехнології, кандидата біологічних наук Тимочко Лесю Іванівну та її ученицю, випускницю 11 класу Чернівецької ЗОШ №6, Торак Ірину з перемогою: здобуттям золотої медалі на престижному національному конкурсі "Олімпіада геніїв України" («GENIUS Olympiad Ukraine» 2022) та бронзової – у глобальному фіналі престижного міжнародного конкурсу проєктів екологічного спрямування «GENIUS Olympiad» (Rochester institute of Technology, New York, U.S.A.)
Сучасне бджільництво 2022
- субота, 20 серпня 2022 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
18 серпня 2022 року в Києві в ННЦ «Інституті бджільництва імені П.І. Прокоповича» НААН України відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю СУЧАСНЕ БДЖІЛЬНИЦТВО: проблеми – досвід – нові технології в якій взяли участь завідувач кафедри молекулярної генетики табіотехнології, доктор біологічних наук Р. А. Волков та доцент кафедри молекулярної генетики та біотехнології, кандидат біологічних наук Л. С. Язловицька.
Літня школа з природничих наук у Румунії
- середа, 20 липня 2022 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
З 4 по 15 липня 2022 року студентка-магістр кафедри молекулярної генетики та біотехнології Юлія Шевцова брала учать у роботі літньої школи в Ясському університеті імені А.І. Куза, Румунія.
Студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології взяли участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт
- середа, 6 липня 2022 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
Студенти-магістранти кафедри молекулярної генетики та біотехнології Борсук Надія та Валін Максим взяли участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2021/2022 навчальному році. Незалежні зовнішні рецензенти високо оцінили рівень поданих на конкурс робіт. Кожна наукова робота мала свою актуальність та практичне значення. Згідно з наказом ЧНУ автори були нагороджені як переможці I туру.
Обговорення змін до ОПП "Біологія"
- понеділок, 30 травня 2022 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
27 травня 2022 на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології відбулась зустріч членів проєктної групи зі студентами магістрантами 5 курсу для обговорення ОПП 091«Біологія» за спеціальністю 091 «Біологія». Студенти висловлювали свої думки стосовно доцільності та ефективності читання певних курсів у світлі спеціалізації студентів у напрямку молекулярної генетики та з урахуванням майбутнього працевлаштування.
Всесвітній день бджіл
- пʼятниця, 20 травня 2022 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
20 травня - Всесвітній день бджіл. Цього дня міжнародна спільнота відзначає День бджіл, акцентуючи увагу до цих надзвичайних комах. Значення бджіл є різноманітним, оскільки вони як основні комахи-запилювачі підтримують природне біорізноманіття та сталість екосистем, слугуючи індикатором чистоти довкілля, сприяють підвищенню продуктивності агрокультур та водночас створюють такі первинні продукти як мед, прополіс, віск, пилкове обніжжя, пергу та інші. Бджола слугує об’єктом широкого кола наукових інтересів та досліджень в галузі молекулярної біології, генетики, селекції, нейробіології, геронтології та практичної медицини.
Краща доповідь на університетській студентській конференції
- понеділок, 16 травня 2022 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
12 травня 2022 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича проходила щорічна Студентська наукова конференція. Інститут біології, хімії та біоресурсів представляв студент 5-го курсу кафедри молекулярної генетики та біотехнології Максим Валін та був нагороджений дипломом за кращу доповідь.
Студентська наукова конференція на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології 2022
- середа, 11 травня 2022 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
5 травня 2022 року на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології в online режимі відбулася щорічна студентська наукова конференція, на якій 20 студентів 3, 4 та 5 курсів представили свої результати досліджень. Конференція проводилась у трьох підсекціях. Було відмічено найкращі доповіді, а їхні доповідачі були нагороджені грамотами.
Таємниці рибосомної ДНК рослин
- пʼятниця, 6 травня 2022 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
Вийшла з друку монографія «5S рибосомна ДНК квіткових рослин» за редакцією професора Р.А.Волкова. Монографія присвячена організації ділянок геному, які кодують 5S рибосомну РНК (5S рДНК) у покритонасінних. Представлено оригінальні результати багаторічних досліджень співробітників кафедри молекулярної генетики та біотехнології та партнерів із академічних інститутів Києва та Львова стосовно будови, молекулярної еволюції та використання у таксономічних дослідженнях 5S рДНК одно- та дводольних рослин. Книга розрахована на фахівців у галузі генетики, молекулярної біології, таксономії, викладачів, наукових співробітників, аспірантів та студентів старших курсів біологічних факультетів університетів. http://www.utgis.org.ua/ua/publ-ua/nauk-publ-ua
Зустріч з науковою малечею
- неділя, 10 квітня 2022 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
Саме так можна назвати дітей, що відвідали наукові пікніки, які відбулися 9 квітня. Чому діти схожі на батьків, чому такий різноманітний рослинний та тваринний світ, чому рослини зелені, як живуть бджоли і як вони роблять мед? Як починається наука і справжнє наукове дослідження? Співробітники та студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології дали відповіді на ці та інші запитання на «наукових пікніках» для дітей переселенців.