Участь у конкурсі "Молодий вчений року 2024"
- четвер, 16 травня 2024 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
У рамках святкування Дня науки в Україні, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича відзначив цю дату значним заходом – проведенням першого конкурсу «Молодий вчений року ЧНУ ім. Ю. Федьковича». Ця ініціатива, запропонована адміністрацією університету та Радою молодих вчених, спрямована на підтримку та визнання талановитих науковців. У конкурсі взяли участь науковці нашої кафедри PhD Рошка Надія та аспірантка Козуб Людмила. Рошка Надія нагороджена сертифікатом у номінації «Кращий молодий вчений Навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів». Козуб Людмила нагороджена сертифікатом у номінації «Ради молодих вчених факультету/інституту».
Вітаємо з Днем Вишиванки!
- четвер, 16 травня 2024 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
Кафедра молекулярної генетики та біотехнології вітає з Днем Вишиванки Співробітники та студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології щиро вітають з Днем Вишиванки. Святом, що єднає українців по всьому світу і є символом нашої багатої культурної спадщини та національної гордості. Вишиванка – це не просто одяг, а втілення душі нашого народу, що передається з покоління в покоління через кольорові візерунки та орнаменти. Цей день нагадує нам про важливість збереження наших традицій і культурної спадщини, які є невід'ємною частиною нашої наукової спільноти.
Перемога студентів кафедри молекулярної генетики та біотехнології в конкурсі бізнес-ідей і стартапів в рамках проєкту бізнес-інкубатор "Innovation challenge"
- середа, 15 травня 2024 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
9-10 травня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувся пітчинг (конкурс) бізнес-ідей і стартапів в рамках проєкту Бізнес-інкубатор "Innovation challenge". Студент 5 курсу спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія, кафедри молекулярної генетики та біотехнології - Богдан Сосній отримав 100000 грн нагородження від АТ «Укрексімбанку».
Вітаємо Володимира Каравана з успішним захистом дисертації!
- четвер, 25 квітня 2024 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
20 травня в онлайн режимі на засіданні 76.051.046 відбувся захист дисертації аспіранта кафедри молекулярної генетики та біотехнології Володимира Каравана на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 09 Біологія за спеціальністю 091 Біологія. Науковий керівник – професорка кафедри молекулярної генетики та біотехнології, доктор біологічних наук, професор Ірина Панчук. Дисертаційна робота Володимира присвячена дослідженню впливу підгодівлі та температури утримання на метаболічні показники стресу у бджоли медоносної.
Екскурсія для школярів на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології
- понеділок, 22 квітня 2024 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
20 квітня 2024 року учні Чернівецького багатопрофільного ліцею «Престиж» відвідали кафедру молекулярної генетики та біотехнології в рамках «Дня відкритих дверей». Для учнів провели екскурсії в наукові лабораторії, показали прилади та обладнання, ознайомили напрямами наукових досліджень кафедри.
Краща доповідь на університетській студентській конференції ЧНУ ім. Ю. Федьковича
- пʼятниця, 19 квітня 2024 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
18 квітня 2024 року на студентській науковій конференції Чернівецького національного університету представив результати наукових досліджень магістрант кафедри молекулярної генетики та біотехнології навчально-наукового інституту біології хімії та біоресурсів Остап Паламар на тему «Вплив преарату «Апіплазма на зимостійкість колоній Apis mellifera L на пасіках різного спрямування» Керівник - доц. к.б.н. Людмила Язловицька
Студентська наукова конференція 2024 на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології
- четвер, 18 квітня 2024 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
16 квітня 2024 р. студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології представили свої дослідження на студентській науковій конференції. Завідувач кафедри, професор Роман Волков виступив із привітальним словом та побажав студентам удачі. Для багатьох студентів це була перша можливість доповісти результати своїх експериментів живій аудиторії. На конференції працювало дві підсекції.
Зустріч магістрів зі стейколдером, членом-кореспондентом НАН України професоркою Аллою Ємець
- вівторок, 9 квітня 2024 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
4 квітня відбулася онлайн-лекція «Наукові та інноваційні досягнення Інституту харчової біотехнології та геноміки», яку провела доктор біологічних наук, член-кореспондент НАН України, професорка Алла Ємець для студентів-магістрів освітніх програм "Біологія та "Біотехнологія та біоінженерія". Під час лекції Алла Іванівна представила наукові напрями роботи Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України.
Студентський дискусійний клуб: "Біоритми та чому ми хочемо спати"
- пʼятниця, 5 квітня 2024 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
3 квітня відбувся студентський дискусійний клуб на тему: "Біоритми та чому ми хочемо спати." Доповідачами виступили студент 4 курсу Микола Піхоцький та студентка 3 курсу Кароліна Ковальчук. Дискусійний клуб розпочався з проведення анкети Хорна-Остберга серед усіх присутніх. Це дозволило кожному оцінити свій власний хронотип та підготуватися до подальшої дискусії. Після цього учасники прослухали цікаву інформацію про фотоперіодичність, циркадні, місячні та сезонні ритми. Присутні змогли краще зрозуміти, як ці біологічні ритми впливають на їхній щоденний режим та загальний стан організму.
Студентські наукові семінари на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології
- вівторок, 2 квітня 2024 р.
- Новини кафедри молекулярної генетики та біотехнології
Завершився захоплюючий цикл наукових семінарів на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології, де студенти-біологи 3 курсу та студенти-біотехнологи 2 курсу представили доповіді найновіших здобутків науковців світу в руслі наукових тематик кафедри. Зазначені доповіді стали важливим внеском в науковий діалог та сприяли обміну знаннями та ідеями між студентами та викладачами.