Перейти до основного вмісту
Студенка кафедра молекулярної генетики та біотехнології взяла участь в освітньому проєкті «Біотехнологічні студії: разом до розвитку інновацій»

Студенка кафедра молекулярної генетики та біотехнології взяла участь в освітньому проєкті «Біотехнологічні студії: разом до розвитку інновацій»

Студентка кафедри молекулярної генетики та біотехнології Юлія Медюх пройшла відбір на участь в освітньому проєкті «Біотехнологічні студії: разом до розвитку інновацій», який відбувся у Львові 22-24 листопада. Проєкт організований компанією Enzym Group. В ньому взяли участь більше 70 учасників з України.

Читати далі
Студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології досліджують вплив засолення ґрунту на Arabidopsis thaliana на базі Кельнського  університету

Студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології досліджують вплив засолення ґрунту на Arabidopsis thaliana на базі Кельнського університету

У жовтні-листопаді 2024 року відбувся черговий етап україно-німецького курсу «InnoBioDiv - The impact of climate change on plants», авторами якого є проф. каф. молекулярної генетики та біотехнології Ірина Панчук та проф. Біоцентру Кельнського університету Marcel Bucher. Теоретична частина курсу, що складалася з лекцій та семінарів, проводилася в онлайн-форматі для студентів обох країн. Практична частина курсу, яка включала роботу з сучасним лабораторним обладнанням, відбулася в лабораторіях Кельнського університету. З 04.11.24- 15.11.24 студенти магістри кафедри молекулярної генетики та біотехнології Черказьянова Анна та Шишкіна Катерина в межах Угоди про співробітництво та обмін студентами відвідали Біоцентр університету міста Кельн.

Читати далі
Участь у міжнародній конференції 20th COLOSS Conference

Участь у міжнародній конференції 20th COLOSS Conference

12-13 листопада 2024 року у м. Wageningen (Нідерланди) в змішаному онлайн-офлайн форматі відбулась чергова міжнародна конференція 20th COLOSS Conference, присвячена збереженню медоносних бджіл на планеті. В конференції прийняли участь викладачі кафедри молекулярної генетики та біотехнології доцент Людмила Язловицька, асистент Олександр Череватов, та магістранти Анна Волкова, Остап Паламар. На конференції працювало декілька секцій, на яких студенти представили свої дослідження

Читати далі
Посвята у студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології – 2024

Посвята у студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології – 2024

6 листопада відбулася традиційна посвята у генетики студентів, які будуть займатись науковою роботою на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології. З цієї нагоди старші курсу підготували цікаву вікторину для студентів-біотехнологів 2 курсу та студентів-біологів 3 курсу. Новачки мали змогу не лише продемонструвати свої знання, а й ближче познайомитися з колективом кафедри та майбутніми колегами.

Читати далі
Вітаємо із призначенням академічної стипендія імені  М.С.Грушевського

Вітаємо із призначенням академічної стипендія імені М.С. Грушевського

Аспірантці кафедри молекулярної генетики та біотехнології Людмилі Козуб призначено академічну стипендію імені М.С. Грушевського на 2024/2025 навчальний рік. Відповідно до наказу МОН України від 03.10.2024 року № 1422 академічними стипендіями імені М.С. Грушевського на 2024/2025 навчальний рік відзначені аспіранти державних ЗВО, які найбільше проявили себе в навчальній та науковій роботі, починаючи з другого курсу.

Читати далі
Участь у конкурсі наукових проєктів на грант ЧНУ для молодих вчених 2024

Участь у конкурсі наукових проєктів на грант ЧНУ для молодих вчених 2024

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича провів конкурс наукових проєктів на грант для молодих вчених. Цей конкурс проводиться за ініціативи Ради молодих вчених університету з метою підтримки інноваційних досліджень молодих науковців. У конкурсі взяли участь завідувачка лабораторії молекулярної генетики та біотехнології Надія Рошка та аспірантка Людмила Козуб із проєктом на тему: «Біоінформатичний аналіз генів sHSP у картоплі: механізми відповіді на тепловий стрес та селекція стійких сортів». Проєкт спрямований на дослідження важливих генетичних механізмів, які допоможуть розробити сорти картоплі, стійкі до стресових умов навколишнього середовища.

Читати далі
участь у роботі XIX Міжнародної наукової конференції «Фактори експериментальної еволюції організмів»

Науковці з Чернівців взяли участь у роботі XIX Міжнародної наукової конференції «Фактори експериментальної еволюції організмів»

З 23 по 26 вересня у м. Тернопіль відбувалась XIX Міжнародна наукова конференція «Фактори експериментальної еволюції організмів», співорганізаторами якої були Українське товариство генетиків і селекціонерів імені М.І. Вавилова (УТГіС) та Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. У конференції прийняло участь понад 100 науковців з різних регіонів України та із закордону.

Читати далі
Проблеми бджільництва у воєнний стан

Проблеми бджільництва у воєнний стан

15 серпня 2024 року в режимі онлайн відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю «БДЖІЛЬНИЦТВО УКРАЇНИ: розвиток та стан галузі у військовий час» на базі ННЦ «Інститут бджільництва імені П.І.Прокоповича». В конференції взяли участь науковці навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів доцент кафедри хімії та експертизи харчової продукції к.х.н. Анастасія Сачко, асистент кафедри молекулярної генетики та біотехнології к.б.н. Олександр Череватов, науковий співробітник кафедри молекулярної генетики та біотехнології д.ф. (біологія) Володимир Караван. Доцент кафедри молекулярної генетики та біотехнології канд. біол. наук, Людмила Язловицька представила результати досліджень на тему «Вплив полімінерального препарату "Апіплазма" на вміст біометалів в організмі Аpis mellifera, зимостійкість та весняний розвиток їх колоній».

Читати далі
Чернівецькі науковці представляли Україну на Всесвітньому ботанічному конгресі.

Чернівецькі науковці представляли Україну на Всесвітньому ботанічному конгресі.

З 21 по 27 липня у м. Мадрид (Іспанія) працював XX Міжнародний Ботанічний з'їзд (XX International Botanical Congress), який проходить кожні 5-7 років. Цього разу на з'їзді були присутні більше, ніж три тисячі делегатів з 95 країн світу. Від України на запрошення Оргкомітету виступив професор Роман Волков, який у своїй усній доповіді “Conserved sequence elements present in the 5S rDNA intergenic spacer occur in the genomes of distantly related angiosperms” представив результати досліджень Чернівецької школи молекулярних генетики рослин. 

Читати далі
Стажування в літній школі Jassy Summer School 2024

Стажування в літній школі Jassy Summer School 2024

З 8 по 19 липня 2024 року студентка кафедри молекулярної генетики та біотехнології Юлія Медюх та аспірантка Людмила Козуб взяли участь у роботі чергової літньої школи Ясського університету імені А.І. Куза, Румунія. Тема стажування була присвячена вирішальній ролі наук про життя в прийнятті рішень для добробуту людини та екологічної стійкості, серед яких учасники мали змогу відвідати як лекційні так і практичні заняття. Особливий інтерес викликали практикуми, які носили дискусійний характер, а також відвідування лабораторій університету, де учасникам давали змогу застосувати набуті навички безпосередньо на практиці.

Читати далі
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності