Перейти до основного вмісту
Цифрова ера досліджень

Сучасні тренди засвідчують стрімкий розвиток запитів у пошукових системах за конструкціями «нейронна мережа» та «штучний інтелект» по всьому світі. Досягнення максимуму популярності відбулося практично нещодавно.

Слідуючи наявним трендам, 11 березня 2025 р. у Чернівецькій обласній військовій адміністрації відбувся науковий воркшоп «Цифрова ера досліджень: виклики, можливості, перспективи», організований Радою молодих вчених при Чернівецькій обласній державній адміністрації та за підтримки Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації.

На заході обговорювали сучасні технології та цифрові рішення, які вже змінюють більшість повсякденних сфер життя. Тривалу дискусію викликали і питання використання штучного інтелекту та дотримання принципів академічної доброчесності. Було продемонстровано реальне прикладне застосування та роботу ряду програмних засобів.

Доцент кафедри геоматики Гуцул Тарас Володимирович презентував доповідь «Нейронні мережі для планування використання земель». Означені матеріали є частиною курсу «ГІС і бази даних» та загально університетської вибіркової дисципліни «Просторовий аналіз», щорічно актуалізуються та доповнюються з урахуванням появи інноваційних рішень.

Суть застосування нейронних гібридних мереж у сфері управління земельними ресурсами полягає у створенні оптимального проекту використання земель та проекту розвитку територій з використанням геопросторових даних. Основою в даному випадку є топографічне і кадастрове знімання території, які формують цифрову географічну основу, відповідно до якої моделюються всі інші геопросторові процеси та явища. Важливим елементом таких робіт є створення тривимірної моделі місцевості на основі даних топографічного знімання, оскільки вона відіграє домінуючу роль при автоматизованому проектуванні. Після введення первинних даних до експертної системи (що працює на принципах нечіткої логіки та нейронних мереж) відбувається моделювання відповідних біологічних, фізичних, хімічних процесів та явищ. У подальшій роботі інформаційна система систематизує всю отриману інформацію і зіставляє створені моделі. Так відбувається аналіз, в результаті якого визначаються масиви земної поверхні, найбільш придатні для певного виду господарського використання. Обов’язково в таких системах враховуються правові фактори (наявність обмежень чи обтяжень у використанні земельних ділянок тощо). На основі отриманої узагальненої інформації приймаються відповідні управлінські рішення та проектується раціональна організація території.

1
2
3
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності