Перейти до основного вмісту
Біобаза «Жучка»

Біобаза «Жучка» все активніше проонує свої навчальні можливості для студентів різних спеціальностей нашого інституту. Це вже не лише місце практичного навчання майбутніх агрономів, а й платформа для студентів землевпорядників. Тут вони можуть безпосередньо працювати з реальними об’єктами, розвиваючи ключові навички, які стануть основою їхньої майбутньої професії.

Так, 20 березня на біобазі працювали студенти-землевпорядники. Вони навчалися збирати матеріали для внутрішньогосподарського впорядкування території, визначати координати об’єктів та різноманітних полігонів у натурі за допомогою GPS-обладнання, а також обчислювати фактичні площі земельних ділянок. Це лише перший етап роботи: під час камерального періоду студенти самостійно виготовлять план дослідного господарства та розроблять оптимальну структуру використання земельних ресурсів.

Але можливості навчання на біобазі не обмежуються лише цими завданнями. У майбутньому тут можна буде проводити комплексні практичні заняття, що значно розширять професійні компетенції студентів. Зокрема, провести зонування території господарства, розробивши оптимальне розташування посівних площ, лісосмуг, доріг та інших об’єктів. Разом зі студентами, що слухають грунтознавчий цикл, зможуть провести оцінку ґрунтів в напрямку аналізу родючості та придатності ґрунтів для вирощування різних культур.

В перспективі розробка плану землеустрою – проєктування ефективного використання земель з урахуванням природоохоронних вимог, активне використання геоінформаційних систем (ГІС) для  створення цифрових карт для детального аналізу землекористування та оцінка екологічної безпеки. На дослідження впливу сільськогосподарської діяльності на довкілля та розробка заходів його захисту могла б зацікавти і студентів, що навчаються на ОП "Екологія".

Таким чином, біобаза «Жучка» підтверджує свій статус універсального навчального полігону, що дає змогу студентам отримати реальний практичний досвід. Завдяки розширенню напрямів підготовки, тут формуються нові компетентні спеціалісти, які зможуть ефективно управляти земельними ресурсами, планувати просторовий розвиток територій та розв’язувати сучасні проблеми агросектору. І хто знає, можливо, саме тут зароджуються інноваційні рішення, які змінять майбутнє землевпорядкування!

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності