
- понеділок, 12 травня 2025 р.
- Новини кафедри екології та біомоніторингу
2 та 9 травня 2025 року на кафедрі екології та біомоніторингу відбулися інтерактивні воркшопи-практикуми до Всесвітнього дня бджіл у межах другого етапу міжнародного проєкту «Зелені мости: неформальна екологічна освіта для молоді, постраждалої від війни, у прикордонних зонах України поблизу Румунії».
2 травня учасники взяли участь у воркшопі «Від аналізу проблеми скорочення диких запилювачів до практичних рішень». Доцент, к.б.н. Тетяна ФИЛИПЧУК розповіла про глобальну проблему зменшення чисельності диких запилювачів у Європі та Північній Америці, підкресливши їхню надзвичайну роль у підтриманні біорізноманіття та продовольчої безпеки. Особливу увагу приділено участі кафедри у міжнародному грантовому проєкті RestPoll, який спрямований на відновлення середовищ існування запилювачів у агроландшафтах Європи. Під час практичного блоку учні ознайомилися з різними видами диких запилювачів і долучилися до створення «готелів для комах» – одного з найпоширеніших способів підтримки популяцій запилювачів. Ці конструкції незабаром будуть встановлені у фруктових садах Чернівецької області.
9 травня пройшов воркшоп «Важлива роль Apis mellifera у біосфері», присвячений медоносній бджолі. Доцент Тетяна ФИЛИПЧУК розповіла про значення бджіл для екосистем, причини скорочення їхньої чисельності, а також цікаві факти про природних ворогів цих комах. Окремо представлено досвід кафедри у міжнародному моніторингу зимових втрат бджолиних колоній COLOSS, який вже десять років проводиться під керівництвом національного координатора в Україні, д.б.н., проф. Марії ФЕДОРЯК. Учасники мали можливість не лише ознайомитися з різноманітними продуктами бджільництва, а й продегустувати мед із місцевих пасік та навчитися перевіряти його якість у домашніх умовах.
Ці заходи стали прикладом ефективного поєднання наукових знань, практичної діяльності та екологічної просвіти. Ми переконані, що залучення молоді до розв’язання глобальних екологічних проблем сприятиме формуванню відповідального ставлення до природи та збереженню важливих біологічних ресурсів — бджіл і диких запилювачів.