Перейти до основного вмісту
2025.03.10

Збір видів твердих побутових відходів на благоустрій міста

07 березня 2025 р. кафедра екології та біомоніторингу передала понад 5 кг вторинної сировини, а саме кришечок від ПЕТ-пляшок активістам комунальної установи Чернівецької міської ради Молодіжного центру Чернівців "Резиденція молоді". Студенти кафедри, як учасники студентської екологічної групи «Надворі», долучилися до збору даного виду ТПВ.

Читати далі
2025.03.09

Розпочалася підготовка до Всесвітнього дня води

07 березня 2025 року науковці кафедри екології та біомоніторингу у співпраці з благодійним фондом «Карітас Чернівецької Єпархії» продовжили виконання завдань проєкту «Зелені мости» на базі благодійної організації. До зустрічі, яка відбулася в онлайн форматі долучилися старшокласники, їх батьки та вчителі-учасники проєкту з трьох локацій: м. Чернівці, смт. Путила та Вашківці.

Читати далі
2025.03.08

Старт 11 сезону моніторингової групи COLOSS

7 березня 2025 р. на базі Державного навчального закладу «Гадяцьке аграрне училище» у межах курсів на тему «Хвороби та шкідники бджіл» відбулася онлайн-зустріч бджолярів-практиків з представниками моніторингової групи СОLOSS кафедри екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Читати далі
2025.03.02

Проф. Марія ФЕДОРЯК - запрошений спікер на Конференції бджолярів Данії

1 березня 2025 упродовж цілого дня тривала конференція бджолярів Данії, де разом із науковцями і практиками з Данії виступали запрошені спікери з Фінляндії, Австрії й України! Проф. Марія ФЕДОРЯК виступила з доповіддю про вплив війни на бджільництво в Україні.

Читати далі
2025.02.26

Турбота про комах: проєкт «Зелені мости» в дії

24 лютого 2025 р. на кафедрі екології та біомоніторингу відбувся практичний кейс задля вирішення проблем диких запилювачів. Ініціативні учасники проєкту «Зелені мости: неформальна екологічна освіта для молоді, постраждалої від війни, у прикордонних зонах України поблизу Румунії» під керівництвом доц. Тетяни ФИЛИПЧУК власноруч монтували готелі для комах з метою вирішення цієї проблеми.

Читати далі
2025.02.26

Вихованці кафедри екології та біомоніторингу – серед переможців конкурсу БМАН

22 лютого 2025 року в онлайн режимі відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Буковинської Малої академії наук. В секції «Екологія», І місце здобула Ярослава ФІЩУК, учениця 10 класу Чернівецького ліцею №3 медичного профілю, науковий керівник доц. Тетяна ФИЛИПЧУК, в секції «Охорона довкілля та раціональне природокористування», ІІ місце здобула Анастасія ЖЕРНОВЕЙ, учениця 10 класу Мамалигівського ліцею, науковий керівник доц. Галина МОСКАЛИК.

Читати далі
2025.02.24

Третя навчальна сесія RestPoll Living Labs

У п’ятницю 21 лютого 2025 р. відбулася Третя навчальна сесія RestPoll Living Labs, на якій розглянуто основні питанння щодо планування роботи в Живих Лабораторіях на 2025 рік, комунікацію та контроль прогресу, важливість долучення до Європейської мережі живих лабораторій (ENoLL), що дає можливість брати участь у нових проєктах.

Читати далі
2025.02.21

Кафедра екології та біомоніторингу на зустрічі з рейнджером Іваном Русєвим

19 лютого 2025 р. під патронатом Всеукраїнської екологічної ліги (ВЕЛ) та Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта» відбулася онлайн-зустріч з доктором біологічних наук, професором, науковим журналістом та керівником науково-дослідного відділу Національного природного парку «Тузлівські лимани» на Одещині, експертом Іваном РУСЄВИМ. Зустріч організована до  Міжнародного дня захисту морських ссавців, активними учасниками якої стали здобувачі освіти, викладачі кафедри екології та біомоніторингу. 

Читати далі
2025.02.17

Нарада з питань розвитку природно-заповідної справи Чернівецької області

14 лютого 2025 року науковці кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ імені Юрія Федьковича долучилися до наради під керівництвом ОВА з питання «Стан розвитку природно-заповідної справи Чернівецької області, проблеми та шляхи вирішення».

Читати далі
2025.02.15

Кафедра екології та біомоніторингу у співпраці з «Батарейки, здавайтеся!»

13 лютого 2025 р. на кафедрі екології та біомоніторингу вперше централізовано здійснено вивіз відпрацьованих пальчикових батарейок та інші електроприлади, які належать до найвищої категорії небезпечних відходів ТПВ населення. Нагадуємо: одна батарейка спроможна забруднити до 20 м2 ґрунту і близько 400 л води!

Читати далі
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності