Перейти до основного вмісту
2025.06.19

Проблеми поводження з відходами: позиції влади та екологів обговорили в студії "Суспільного"

16 червня 2025 р. журналістка Марія АНТОНЯК регіонального телеканалу «Суспільне» запросила на дебати щодо питань поводження з ТПВ населення доцента кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ Уляну ЛЕГЕТУ та заступника мера м. Чернівці Ігоря КРОХМАЛЯ. Ключовим питанням ведучої до обох спікерів зустрічі було обґрунтування зростання вартості послуги збору вторинної сировини для населення міста.

Читати далі
2025.06.18

Захист бакалаврів-екологів 2025

Вітаємо наших дівчат 403 групи і їх керівників з УСПІШНИМ захистом кваліфікаційних робіт ОР БАКАЛАВР!   Вдячні за якісну роботу та справедливе оцінювання екзаменаційній комісії. Випускницям бажаємо подальших успіхів у такій затребуваній зараз професії ЕКОЛОГ і реалізації мрій! Чекаємо в магістратурі - чудовий час навчання на рідній кафедрі, більше можливостей у майбутньому.

Читати далі
2025.05.13

Кафедра екології та біомоніторингу – партнер міжнародного проєкту IUFRO з відновлення лісів після збройних конфліктів

13 червня 2025 року відбулася стартова онлайн-зустріч новоствореної Робочої групи (Task Force) Міжнародного союзу лісових науково-дослідних організацій (IUFRO), присвяченої проблемам відновлення лісових ландшафтів після конфліктів (Post-conflict Forest Landscape Restoration).

Читати далі
2025.05.28

Студенти-екологи на шляху до енергоефективного майбутнього!

28 травня в рамках ініціативи «Дні сталої енергії» та виробничої практики, студенти 3 курсу спеціальності "Екологія" кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ ім. Юрія Федьковича разом з к.б.н., асистентом Оксаною Зароченцевою, відвідали КП "Чернівціводоканал" - провідне підприємство, що забезпечує водопостачання міста Чернівці та околиць.

Читати далі
2025.05.25

Європейський вектор екологічної співпраці: кафедра екології та біомоніторингу ЧНУ на навчальному візиті в Баварії

З 19 по 21 травня асистент кафедри екології та біомоніторингу Оксана ЗАРОЧЕНЦЕВА відвідала Баварію в рамках навчального візиту до м. Регенсбург, Німеччина, присвяченого обміну знаннями та розвитку потенціалу в екологічних дослідженнях, зокрема у сферах енергоефективності, водних ресурсів та поводження з відходами. Захід відбувся за підтримки проекту ЄС "Угода мерів – Схід" (Covenant of Mayors – East).

Читати далі
2025.05.22

Комплексний погляд на кліматичні виклики Буковини

20 травня, у Чернівцях відбулася важлива подія для фахівців та громадськості – тематична експертна платформа «Зміна клімату: регіональні виклики та марафон адаптацій». Захід, проведений за підтримки Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації, мав на меті пошук ефективних шляхів для збереження природних екосистем та посилення кліматичної стійкості територій нашої області. Під час форуму науковці, дослідники та природоохоронці ділилися експертними знаннями про вплив кліматичних змін на здоров’я людини, довкілля, флору і фауну нашого краю. У якості запрошеного спікера доцентка кафедри Аліна ЖУК представила доповідь на тему: «Роль зеленої інфраструктури в адаптації урбанізованих територій до кліматичних змін».

Читати далі
2025.05.21

Практична платформа для досліджень і популяризації сталих методів збереження комах-запилювачів

Проблема збереження запилювачів потребує вирішення у всьому світі. Для роботи зі стейкхолдерами колектив НН Інституту біології, хімії та біоресурсів та Ботанічного саду нашого університету створив Демонстраційний майданчик за фінансової підтримки гранту RestPoll HORIZON EU, завдання якого виконують науковці і студенти кафедри екології та біомоніторингу. На демонстраційному майданчику ми розташували спеціальний готель для комах-запилювачів і клумби з медоносними рослинами.

Читати далі
2025.05.20

Фокус на степ! Збереження вразливих екосистем у часи викликів

19 травня студенти кафедри екології та біомоніторингу мали унікальну нагоду почути одразу двох дослідниць, які присвятили свою наукову діяльність вивченню та охороні природи південно-східної України. У форматі гостьових лекцій говорили про відтінки поняття степу як географічної зони, біому й екосистеми. В умовах сьогодення природні степові екосистеми є одними з найбільш вразливих в Україні і в світі загалом. Значна їхня частина була розорана, а ті, що залишилися, потерпають від глобальних кліматичних змін, аграрного освоєння, урбанізації та воєнних дій.

Читати далі
наукові пікніки

Кафедра екології та біомоніторингу на «Наукових пікніках- 2025»

18 травня 2025 року на території центрального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся науково-просвітницький захід «Наукові пікніки», в якому активну участь взяли викладачі, аспіранти та студенти кафедри екології та біомоніторингу. Відвідувачі мали змогу ознайомитися з науковими напрямками діяльності кафедри. Особливу цікавість викликали прикладні екологічні ініціативи: готелі для комах, екофарби, ляльки-мотанки.

Читати далі
2025.05.19

Обговорення освітніх програм різних рівнів вищої освіти зі стейкхолдерами

На кафедрі екології та біомоніторингу функціонує три освітні програми «Екологія». Упродовж навчального року відбулося кілька етапів активного обговорення змісту освітніх програм (ОП) за участю здобувачів освіти різних рівнів – бакалаврського, магістерського та докторського (PhD). Заходи проходили у форматі фокус-груп, відкритих обговорень та онлайн-опитувань, під час яких студенти мали змогу висловити власне бачення щодо якості освітнього процесу, актуальності навчальних дисциплін та відповідності програм сучасним вимогам ринку праці.

Читати далі
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності