Перейти до основного вмісту
2025.04.02

Весна в Карпатах: пробудження природи та натхнення для екологів

Викладачі кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ мали чудову нагоду відвідати Карпати на вихідних у межах екологічного проєкту для підлітків «Зелені мости» від Карітас Чернівецької Єпархії. Подорож стала нагодою ще раз усвідомити важливість збереження природних екосистем та сталого використання природних ресурсів.

Читати далі
2025.03.31

Участь проф. Марії ФЕДОРЯК у Науково-практичній конференції з міжнародною участю «Апітерапія в XXI столітті: традиції, наукові досягнення, практичне застосування продуктів бджільництва»

30 березня відзначається як Всесвітній день апітерапії (World Apitherapy Day). У цей день (30 березня 1844) народився австрійський лікар чеського походження Філіп Терч, якого називають «батьком сучасної апітерапії». Представлено доповіді щодо питань якості і стандартизації продуктів бджільництва, різні форми апітерапії, роль апітерапії у відновленні фізичного стану людей і, зокрема, військових. У доповіді проф. Марія ФЕДОРЯК розповіла про десятирічний досвід участі України у Міжнародному моніторингу зимових втрат бджолиних колоній СОLOSS і закликала до участі у новому 11 сезоні моніторингу після зимівлі 2024/2025.

Читати далі
2025.03.26

Гостьові лекції для студентів двох університетів Львова

25 березня 2025 проф. Марія ФЕДОРЯК відвідала Національний лісотехнічний університет і Львівський національний університет імені Івана Франка. Мета - залучення студентів до аналізу проблеми зменшення чисельності і біорізноманіття комах запилювачів.

Читати далі
2025.03.25

Збереження нерестилищ - запорука здоров'я водних екосистем

19 березня 2025 року відбулася екологічна акція за участі здобувачів першого, другого та третього рівнів вищої освіти кафедри екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та волонтерів Карітас Чернівці. Захід мав на меті привернути увагу до збереження водних ресурсів та охорони природних нерестилищ.

Читати далі
2025.03.23

250 років спадщини П. Прокоповича: участь кафедри екології та біомоніторингу в міжнародній конференції

20 березня 2025 р. на базі кафедри бджільництва Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Петро Прокопович: 250 років спадщини та інновацій у бджільництві». Кафедру екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича представила доцент, к.б.н. Тетяна ФИЛИПЧУК.

Читати далі
2025.03.25

Бережімо воду разом

Напередодні Всесвітнього дня водних ресурсів, у межах проведення тижня за ініціативи Карітас Чернівці WASHinWAR, відбулися зустрічі викладачів та студентів кафедри екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з учнями 7, 9 і 10 класів Чернівецьких ліцеїв № 18, 17 («Успіх») і 12 («Ювілейний). Захід мав на меті підвищення екологічної свідомості молоді та обговорення актуальних питань, пов’язаних зі збереженням водних ресурсів.

Читати далі
2025.03.21

Проф. Марія ФЕДОРЯК відвідала CEE Matching Event (Timisoara, Romania) в рамках альянсу UNITA

18-19 березня завідувачка кафедри проф. Марія ФЕДОРЯК відвідала CEE Matching Event (Timisoara, Romania), який відбуввся в рамках наукової співпраці альянсу європейських університетів UNITA.

Читати далі
2025.03.19

Вода – наше майбутнє: просвітницька та природоохоронна акція у Чернівцях

17 березня 2025 р. викладачі та здобувачі - магістри і бакалаври кафедри екології та біомоніторингу провели інформаційну кампанію, присвячену Всесвітньому дню водних ресурсів в межах тижня «Бережімо воду», та організували прибирання прибережної території річки Клокучка в парку Шіллєра. Захід мав на меті привернути увагу громадськості до проблеми збереження водних ресурсів та необхідності дбайливого ставлення до довкілля.

Читати далі
2025.03.17

Обмін досвідом — це шлях до спільного розвитку і нових можливостей

13 березня учасники, які забезпечують визначення комах-запилювачів у рамках проєкту «RestPoll, Horizon Europe» нашої кафедри, відвідали колег з кафедри біології та екології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Розмовляли про Живі лабораторії та дизайн дослідних ділянок з урахуванням мікробіотопічної й трофічної приуроченості повисюхових мух, ознайомилися з колекцією видів сирфід.

Читати далі
2025.03.13

RestPoll: Координаційна зустріч зі стейкхолдерами

9 березня в с. Топорівці відбулася координаційна зустріч із садівниками-учасниками проєкту RestPoll. На зустрічі обговорювали залучення нових учасників та локацій до мережі живих лабораторій (Living Labs), планували новий сезон польових робіт, розробляли програму заходів для приваблення диких запилювачів у плодові сади, ділилися ідеями щодо відновлення їх популяцій.

Читати далі
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності