Ознайомлювальна педпрактика в ЧОЦЕНТУМі
- понеділок, 19 серпня 2024 р.
- Новини кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності
16 серпня 2024 року під час ознайомлювальної педагогічної практики студенти 202 та 302 груп спеціальності Середня освіта (Біологія та здоров'я людини) відвідали Комунальний заклад "Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді", де ознайомилися зі структурою та особливостями організації навчально-дослідницької роботи з учнями.
Літня педагогічна школа
- середа, 3 липня 2024 р.
- Новини кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності
25 червня 2024 року на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проведено Літню педагогічну школу (ЛПШ) на тему «Сучасні підходи до моніторингу біорізноманіття». Організатори школи – комунальний заклад «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» і кафедра ботаніки та природоохоронної діяльності ЧНУ.
Чергове засідання студентської проблемної групи «STEM-технології в освіті (біологія, здоров’я людини)»
- понеділок, 27 травня 2024 р.
- Новини кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності
22 травня 2024 р. на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності студенти наукової проблемної групи «STEM-технології в освіті (біологія, здоров’я людини)» обговорювали шляхи упровадження STEM-технологій під час навчання шкільних курсів «Біологія» та «Основи здоров’я».
Засідання студентської проблемної групи «STEM-технології в освіті (біологія, здоров’я людини)»
- пʼятниця, 17 травня 2024 р.
- Новини кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності
9 травня 2024 року на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності в рамках теми «Впровадження елементів STEM-освіти на уроках біології та основ здоров’я у закладах загальної середньої освіти: аналіз досвіду вчителів-предметників» студентської наукової проблемної групи «STEM-технології в освіті (біологія, здоров’я людини)» відбулося обговорення результатів аналізу студентами 402 групи практики упровадження STEM-технологій вчителями біології та основ здоров’я закладів загальної середньої освіти. Студенти відмітили впровадження елементів STEM-технологій більшістю вчителів біології у закладах загальної середньої освіти, де проходила їхня педагогічна практика.
Акція «Розарій від волонтерок»
- вівторок, 7 травня 2024 р.
- Новини кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності
19 квітня та 2 травня 2024 року було проведено акцію «Розарій від волонтерок», у якій взяли участь благодійна організація «Марш жінок», жінки-ВПО, педагоги та учні багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей і Чернівецького ліцею №22 імені Антона Кохановського та розробник проекту розарію, згідно якого здійснювалось висаджування рослин, доцент кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності Романюк Оксана Миколаївна. При підборі сортів троянд враховувались їхні біологічні особливості, кольорова гама квіток та група декоративності. Висаджені троянди органічно вписались у ландшафт пришкільних територій та стануть їх декоративною окрасою.
Студентська наукова конференція на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності – 2024
- пʼятниця, 19 квітня 2024 р.
- Новини кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності
16 квітня 2024 року на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності відбулося засідання секції «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» щорічної студентської наукової конференції Чернівецького національного університету. Серед присутніх – викладачі кафедри та студенти 1-5 курсів, які навчаються за спеціальністю 014 – Середня освіта (Біологія та здоров’я людини). Із доповідями виступили 11 студентів 3-5 курсів. Тематика доповідей стосувалась висвітленню сучасних проблем викладання біології у закладах загальної середньої освіти та підходам до їхнього вирішення. Найкращою відмітили доповідь студентки 5 курсу Мар’яни Будз на тему «Формування основних природничих компетентностей учнів при використанні пришкільної навчально-дослідної ділянки в освітньому процесі» (наук. кер. – доц. Решетюк О.В.).
Подорож до квіткового раю первоцвітів
- середа, 10 квітня 2024 р.
- Новини кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності
В умовах загрозливих тенденцій та масштабів наростання глобальних екологічних криз актуальною є необхідність виховання у молодого покоління екологічного світогляду та формування готовності до екологічної діяльності. У зв’язку з цим на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності 5 квітня 2024 року був проведений науково-пізнавальний захід для учнів, вчителів та батьків на тему «Подорож до квіткового раю первоцвітів». Завідувач кафедри, професор Чорней Ілля Ілліч, доцент Романюк Оксана Миколаївна та студенти 302 групи спеціальності 014 Середня освіта (біологія та здоров’я людини) у цікавій, доступній формі поглибили обізнаність запрошених гостей щодо значення ранньовесняних рослин як одного із складників біорізноманіття, про причини їх зникнення та ефективні шляхи охорони.
Мікросвіт навколо нас
- вівторок, 2 квітня 2024 р.
- Новини кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності
26 березня 2024 року студентами 402 групи спеціальності «Середня освіта» на базі кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності було проведено науково-пізнавальний хакатон на тему «Мікросвіт навколо нас» для учнів загальноосвітніх закладів середньої школи м. Чернівці та студентів медичного коледжу. Учасники заходу під керівництвом студентів досліджували мікроскопічні водорості та гриби, які існують в природному середовищі. Студенти в доступній формі знайомили допитливих юних гостей із цікавою пізнавальною науково-популярною інформацією про дивовижний світ мікроорганізмів.
Майстер-клас з виготовлення мерцішорів на базі хабу «Марш жінок України»
- понеділок, 4 березня 2024 р.
- Новини кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності
1 березня 2024 року на базі хабу «Марш жінок України» доцент кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності Оксана Романюк провела з жінками-переселенками та їх дітьми майстер-клас з виготовлення мерцішорів. Свято приходу весни «Мерцішор» є слушною нагодою, щоб розповісти жінкам, яких війна закинула в наше місто, про давні традиції та звичаї буковинців різних національних спільнот, які живуть вже сотні років на території нашої різнобарвної Буковини.