Перейти до основного вмісту
Гостьова лекція «Основи здорового способу життя та харчування»

Гостьова лекція «Основи здорового способу життя та харчування»

7 травня 2025 року на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності ЧНУ відбулася гостьова лекція на тему «Beauty-харчування» для студентів спеціальності «Середня освіта. Біологія та здоров’я людини». Захід провела Соловей Ольга – лікарка-гастроентерологиня вищої категорії (м. Київ). У межах лекції лекторка детально розповіла про вплив харчування на здоров’я та зовнішній вигляд людини, зокрема на стан шкіри, волосся, нігтів, зубів, а також на появу зморшок, висипань, целюліту й надлишкової ваги.

Читати далі
Психологічний тренінг «Булінг: розпізнати, зупинити, запобігти»

Психологічний тренінг «Булінг: розпізнати, зупинити, запобігти»

6 травня 2025 року на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності ЧНУ відбувся інтерактивний психологічний тренінг «Булінг: розпізнати, зупинити, запобігти» для студентів спеціальності «Середня освіта. Біологія та здоров’я людини» (група 202), організований фахівцями Медіаційної служби ЧНУ. Захід модерувала Федорович Ю.Л., магістрантка кафедри психології, за підтримки досвідчених фахівчинь-медіаторок: доц. Андрєєвої Я. Ф. (соціальна психологиня) та Нестеренко Л. Б. (юристка). Тренінг проходив у формі гри, діалогу та групової роботи, що сприяло активному залученню студентів до обговорення. Метою заходу було: ознайомити студентів із поняттям булінгу, його формами, ознаками та наслідками; формування навичок розпізнавання і ненасильницького реагування на прояви боулінгу; розвиток емпатії, відповідальності та готовності діяти у складних міжособистісних ситуаціях; ознайомлення з можливостями медіації як інструменту розв’язання конфліктів.

Читати далі
XII обласна науково-практична конференція «Буковинський край очима юних науковців»

Участь у XII обласній науково-практичній конференції «Буковинський край очима юних науковців»

25 квітня 2025 року на базі Чернівецького ліцею №14 відбулася XII обласна науково-практична конференція «Буковинський край очима юних науковців». Активну участь у заході взяли студенти 202 та 302 груп спеціальності "Середня освіта. Біологія та здоров’я людини", які проходять ознайомчу педагогічну практику. Захід зібрав учнів 7–11 класів закладів загальної середньої освіти міста Чернівці та Чернівецької області. Учасники представили дослідницькі роботи, присвячені актуальним екологічним проблемам регіону, охороні біорізноманіття, вивченню флори та фауни, а також представили інноваційні проєкти, стартапи та винаходи. Супроводжувала студентів і долучилася до роботи конференції у якості експерта журі доцент кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності Решетюк Олеся Володимирівна. Для студентів участь у такому заході стала важливим етапом ознайомлення з позакласною роботою у закладах освіти, формою інтеграції теоретичних знань і практичних навичок у професійну діяльність.

Читати далі
Обговорення проєкту ОП Середня освіта (Біологія та здоров'я людини) ОР Магістр

Обговорення проєкту ОП Середня освіта (Біологія та здоров'я людини) ОР Магістр

Пропонуємо до обговорення проєкт ОП Середня освіта (Біологія та здоров'я людини) другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Читати далі
Зустріч з учасником 30-ої Української Антарктичної Експедиції

Зустріч з учасником 30-ої Української Антарктичної Експедиції

У середу 23 квітня 2025 року відбулась онлайн-зустріч з Тарасом Перетятком – біологом 30-ої Української Антарктичної Експедиції, доцентом кафедри мікробіології Львівського національного університету імені Івана Франка. Під час зустрічі Тарас Богданович розповів про наукові дослідження, які проводять українські вчені на станції «Академік Вернадський», охарактеризував тематику досліджень, особливості проведення біологічних досліджень, відбору зразків для їх проведення, побут учасників експедиції.

Читати далі
Охорона трав’яних екосистем помірного клімату

Гостьова лекція на тему: «Охорона трав’яних екосистем помірного клімату»

У четвер 24 квітня 2025 року відбулась гостьова лекція кандидата біологічних наук, завідувача лабораторії збереження фіторізноманіття Біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна НААН України, ад’юнкта Зеленогурського університету (Польща) Дмитра Якушенка на тему: «Охорона трав’яних екосистем помірного клімату»

Читати далі
Обговорення проєкту ОП Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)

Обговорення проєкту ОП Середня освіта (Біологія та здоров'я людини) ОР Бакалавр

Пропонуємо до обговорення проєкт ОП Середня освіта (Біологія та здоров'я людини) першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Читати далі
Нові досягнення наших науковців

Нові досягнення наших науковців

Вітаємо викладача кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності Аллу Іларіонівну ТОКАРЮК з виходом статті, яку минулого тижня опубліковано в одному з найпрестижніших наукових журналів світу «Nature». Статтю «Global Impoverishment Of Natural Vegetation Revealed By Dark Diversity» («Глобальне збіднення природної рослинності, виявлене через темне різноманіття») підготовлено великим колективом вчених-ботаніків як результат тривалого цілеспрямованого дослідження в рамках наукової колаборації DarkDivNet, яка почалась у 2018 р. і координувалась вченими Тартуського університету (Естонія). Було закладено 5500 ділянок у 119 регіонах по всій Земній кулі, на кожній з яких місцеві дослідники занотували всі види судинних рослин, які тут ростуть, та ідентифікували т. зв. «темне різноманіття», тобто види, які потенційно могли б тут рости, але не були виявлені. Одним із таких регіонів було обрано Цецинський лісовий масив, де понад 10 років тому Аллою Токарюк було виявлено найбагатші у світі за кількістю видів на одиницю площі лучні угруповання (120 видів рослин на 16 кв. м).

Читати далі
захід «Смачна та ароматна ботаніка»

Науково-популярний захід «Смачна та ароматна ботаніка»

28 березня 2025 року на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності був проведений науково-популярний захід «Смачна та ароматна ботаніка». Захід організовано студентами 302 групи під керівництвом доцента Романюк Оксани Миколаївни для дітей ВПО та волонтерів, а також учнів ліцею №11 «Престиж». Учасники заходу познайомились з цікавими екзотичними рослинами, їх ароматом, смаковими властивостями та господарським значенням. Діти, а також їхні батьки, дізнались багато невідомого про екзотичні ароматичні та їстівні рослини, змогли скуштувати екзотичні плоди, сировину з них та оцінити їх смак. Всі учасники із захопленням та щирим інтересом приймали участь в заході, отримавши багато позитивних емоцій та вражень. Живі рослини та гілки деяких пряно-ароматичних рослин люб’язно надано з колекції Ботанічного саду Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Читати далі
Освітньо-просвітницька еко-бесіда на тему «Червона книга: ключ до збереження біорізноманіття та нашого майбутнього»

Освітньо-просвітницька еко-бесіда на тему «Червона книга: ключ до збереження біорізноманіття та нашого майбутнього»

За запрошенням ком’юніті-хабу благодійної організації «Марш жінок» 14 березня 2025 року доцентом кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності ЧНУ Олесею РЕШЕТЮК було проведено освітньо-просвітницьку еко-бесіду на тему «Червона книга: ключ до збереження біорізноманіття та нашого майбутнього». На заході обговорили ряд важливих питань. Зустріч відбулася у теплій, невимушеній атмосфері. Учасники мали змогу поставити запитання та отримати кваліфіковані відповіді. Захід викликав жвавий інтерес, і присутні висловили бажання продовжувати такі зустрічі, щоб ще глибше зануритися в тему охорони природи.

Читати далі
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності